Zielony eko prezent

Zielone mini terraria to doskonały pomysł na świąteczny prezent.

Nie jest trudno zrobić je samemu. Z roślin najlepiej sprawdzają się kaktusy i sukulenty. Przy odpowiednim przygotowaniu takiego “domu cieplarnianego” nie wymaga on zmian i zadowoli jego właściciela nie tylko przez jeden rok.
Oryginalne mini terraria idealnie pasują do każdego wnętrza, a więc mogą być wspaniałym prezentem na każdą okazję.

Ogólna zasada zakładania mini terrarium:

dno pojemnika wypełniamy w celu odwadniania kamykami z mieszaniną piasku i węgla drzewnego. Następnie wsypujemy warstwę ziemi i sadzimy rośliny. Trzeba pamiętać, że najlepszym miejscem na mini-terrarium jest miejsce z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Terrarium w fiolce

terrarium 2

Zakorkowany pojemnik stworzy idealne środowisko dla maleńkich roślin miniaturowych. Im więcej drobnych szczegółów, tym bardziej oryginalnie wygląda terrarium.

Terrarium w skorupkach

terrarium ornament 7

Większość pojemników do terrarium wymaga bardzo mało ziemi, dzięki czemu mogą one być umieszczone nawet w muszli! Jeśli nie ma się pod ręką pięknej muszli z plaży, można użyć skorupy orzecha, lub jakiegokolwiek innego naturalnego materiału o twardej skorupie.

Terrarium- lampa

terrarium ornament 8


Interesujący pomysł lampa – terrarium. Można użyć dowolnego przezroczystego pojemnika z lampami.

Terrarium- szklany słoik

terrarium ornament 9

Szeroko znane terrarium, wykonane w szklanych słoikach. Wystarczy mały słoik z pokrywką składaną. Konieczne jest, aby ułożyć warstwy skał i gleby, a następnie umieścić trochę sadzonek i mech. Świetnym pomysłem byłoby dodać świąteczną dekorację. Można dodać do składu maleńkie renifery….

Źródło: ecobyt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − jeden =