Tawerna z recyklingu.

tawerna

Włoscy architekci to specjaliści od Top Trendów w tej dziedzinie.

W kompleksie starożytnych murów miasta Castelfranco Veneto – Prowincja Treviso -gdzie do niedawna istniały urzędy gminne, dzisiaj w tych starożytnych budynkach można cieszyć się degustacją dobrego wina i i rozkoszować się lokalnymi przysmakami.

Architekt Anthony Flag, miejscowy właściciel i projektant, we współpracy z Ideal Work,przemienił anonimowe i zwykłe pomieszczenia Osteria del Maniscalco w prawdziwe perełki architektoniczne, wykorzystując przedmioty i materiały pochodzące z recyklingu z najbliższego otoczenia.

Tawerna L’Osteria del Maniscalco pochodzi z odzysku materiałów i wyposażenia. Restauracja znajduje się na dwóch poziomach: schody z żelaza prowadzą do wyższego poziomu, który jest podwójną halą wysokości parteru.
Wewnętrzne przestrzenie zostały przeprojektowane i odnowione, aby spełnić nową funkcję, jednak materiały zostały pozostawione, a konstrukcje wzmocnione.

Drewniane belki stropowe zostały przywrócone, ceglany mur ustawiono na średniowiecznych murach, które zostało pozostawione bez zabezpieczenia. Wszystkie inne powierzchnie pionowe pokryto starymi dębowymi deskami. Podłogi zostały przerobione tylko w kontekście nowych wymagań.

Wiele elementów używanych zarówno powłoki , jak i meble zostały odzyskane w wyniku grzebania w pokojach w starych zabudowaniach w okolicy i na pchlich targach.
Blaty wykonane są z desek o grubości 3-4 cm z drewna nieobrobionego . Natomiast czarne żelazne krzesła są z recyklingu.
Nowa jednakże jest witryna ze stali i szkła do prezentacji win.

tawerna 2

Intencją projektanta w rzeczywistości było nie tylko danie nowego życia zapomnianym obiektom z przeszłości, ale również dialog dawnego stylu i współczesnym .

Tekst Oryginalny

Chiara Nicora ( architetturaecosostenibile.it )

(licencja CC BY-NC-ND 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 3 =