Bylica piołun- cenny dar natury

To jedna z najpopularniejszych roślin wśród uzdrowicieli ludowych.

Ta srebrzysto szara roślina o silnym korzennym zapachu i gorzkim smaku potrafi zdziałać cuda dla organizmu, zarażonego patogennymi mikroorganizmami. To właśnie one sa przyczyną wielu chorób często zagrażających życiu.

O jakich mikroorganizmach mowa?
Przede wszystkim to toksoplazma, chlamydia, gonokok, grzyby, wirusy, mikoplazmy, ureaplazmy, gardnerelle, itd.
Sporadycznie jesteśmy badani pod ich kątem, chociaż jesteśmy narażeni na nie każdego dnia
Kiedy rozmawiamy o wizytach lekarskich słyszymy: przeziębienie, angina, migdałki , tarczyca, zapalenie mięśnia sercowego, ból głowy, depresja itp., a ile razy słyszymy diagnozę np. toksoplazmoza.

Badanie na wykrycie toksoplazmozy tylko obowiązkowo wykonywane jest w trakcie ciąży ( U płodu dochodzi do nieuleczalnych wad, najczęściej ośrodkowego układu nerwowego , które z reguły prowadzą do śmierci.)- wikipedia . W innych sytuacjach lekarze sporadycznie kierują na to badanie. Wielokrotnie jesteśmy zarażeni nie zdając sobie z tego sprawy.

Cztery podstawowe etapy przebiegu toksoplazmozy zostały opisane w książce Giennadija Małachowa ”Oczyszczanie organizmu” (Oficyna Wydawnicza ”ABA” Warszwa 2004r )

1. Uszkodzenie węzłów chłonnych- szyjnych, potylicznych, nadobojczykowych, pachowych i pachwinowych. Uszkodzenie, ból i powiększenie węzłów chłonnych, lub tylko nieznaczne powiększenie bez bólu. Wskazuje to na obecność procesu chorobotwórczego w okolicy uszkodzonych węzłów chłonnych, rujnuje się organizm ( psuja się zęby, gniją migdałki, nasada języka- powiększają się węzły chłonne szyi, itd. )
2. Wysoka temperatura z wysypka na ciele, oprócz głowy, dłoni i stóp. Do tego występuje zapalenie mięśnia sercowego, uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Zazwyczaj uznaje się te objawy za przeziębienie.
3. Silne bóle i zawroty głowy, depresja. Wiele osób nie podejrzewa, że ich głowa powoli gnije. Na to wskazuje wydalanie rano przez nos, niewielkiej ilości ropnej wydzieliny.
4. Uszkodzenie oczu typu gruźliczego. Uszkodzenie płuc- zapalenie płuc. Uszkodzenie jelita . Przenikniecie toksoplazm do mięśni szkieletowych powoduje mięśniobóle.

Osoby zarażone drogą pokarmową zazwyczaj podlegają kuracji antybiotykowej, niekiedy kilkakrotnie powtarzanej. W leczeniu toksoplazmozy stosuje się pirymetaminę i sulfadiazynę.

W medycynie ludowej stosuje się natomiast piołun.

Stosując  piołun, człowiek pozbywa się szkodliwych mikroorganizmów i przywraca ważne funkcje w całym organizmie.

Stara rosyjska receptura, którą warto stosować profilaktycznie przez osoby dorosłe.

Listki piołunu przed kwitnieniem zebrać i ususzyć. Następnie zmielić lub utrzeć w moździerzu na proszek i stosować na jedną szklankę gorącej wody  raz dziennie przez 14 dni ( ani dnia dłużej !!!)
Dzień 1 – 1 szczypta;
Dzień 2 – 1/4 łyżeczki;
Dzień 3 – 1/3 łyżeczki;
Dzień 4 do dzień 8 – 1/2 łyżeczki.
Dzień 9 do dzień 14 – ¼ łyżeczki

Następnie warto stosować 1/4 łyżeczki proszku raz w tygodniu przez całe życie

Stosując piołun należy pamiętać, że zawiera on tujon, a ten nie jest obojętny dla zdrowia.

Tujon wywołuje w większych dawkach wzmożoną czynność kory mózgowej z niepokojem ruchowym i dużą drażliwością. W zatruciach pojawiają się stany podniecenia i psychozy. Spośród narządów zmianom zwyrodnieniowym ulega przede wszystkim układ nerwowy. ( Wikipedia)

Nie stosujmy więc piołunu w sposób ciągły.
Ta naturalna kuracja raz w roku będzie wystarczająca, aby uzdrawiać organizm od mikroorganizmów.

Zdjęcie: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 7 =