Turbina wiatrowa pionowa, która zajmuje mało miejsca

Turbina wiatrowa, która ma kształt tulipana

To innowacja, której przygląda się wiele osób z różnych powodów:

  • turbina ta zajmuje mało miejsca,
  • ma wygląd w kształcie tulipana, dzięki czemu bardzo dobrze wkomponowuje się w krajobraz.

Turbina wiatrowa pionowa została opracowane przez Flower Turbines.

Produkcja i sprzedaż turbin  prowadzona jest w Stanach Zjednoczonych i Europie.

 Jak  mówi Firma:

Sprawiamy, że nasz produkt jest czymś, co świat może wykorzystać do czystszej i wydajniejszej energii.

… naszą globalną wizją jest uczynienie światowej energii wiatrowej czymś, z czego każdy może się cieszyć.

Najwydajniejsza turbina wiatrowa pionowa – nie tylko

Przy wystarczającej sile wiatru turbiny tulipanowe wytwarzają więcej energii niż elektrownie słoneczne lub tradycyjne wiatraki.

Czy Firma będzie to wiodący gracz w branży zielonej energii …? Tak może się stać, ponieważ  zainteresowanie tego typu turbinami rośnie na całym świecie.  Flower Turbines posiada instalacje w Rotterdamie, Amsterdamie, na terenie Niemiec, w  Izraelu i w Kolumbii. 

Co jest takiego w tej turbinie, że przyciąga w ostatnim czasie uwagę całego świata…

Przede wszystkim turbiny wiatrowe pionowe, zaprojektowane w kształcie płatków kwiatu tulipana (Flower Turbines )  w niczym nie przypominają tradycyjnych turbin wiatrowych. Nie są gigantycznymi masztami z gigantycznymi łopatami, których fundamenty zajmują duże powierzchnie  i wymagają  dedykowanych lokalizacji, aby działać. Nie są turbinami, które obracając się wydają  głośny brzęczący dźwięk.

 Największą być może ich zaletą jest możliwość bezpiecznej instalacji na terenie aglomeracji miejskiej. Można bezpiecznie  instalować je  na terenach zielonych, pomiedzy budynkami wykorzystując niewielką powierzchnię do instalacji lub na powierzchni dachów budynków.

Turbiny tulipanowe można również umieszczać blisko siebie w gronach, podobnie jak płatki kwiatu, bez wpływu na turbulencje.

Nie stwarzają zagrożenia dla ptaków i innych dzikich zwierząt, szczególnie na obszarach miejskich.

Wytwarzają hałas o niskiej częstotliwości, niesłyszalny dla człowieka.

Jak działa turbina wiatrowa pionowa – Flower Turbine ?

Dwa pionowe ostrza mogą wytwarzać czystą energię z wiatru wiejącego dowolnego kierunku. Wiatr, wiejący nawet z mniejszą prędkością, dostaje się do turbin, a następnie uderza w obie łopaty jednocześnie. Poziome żebra zmniejszają turbulencję i zwiększają wydajność, a także pozwalają turbinom wytwarzać więcej energii.

Opatentowana technologia pozwala turbinie pełnić wyjątkową rolę w dziedzinie energetyki rozproszonej. Zgodnie opatentowaną konstrukcją, prawidłowe ułożenie żeber zmniejsza turbulencje i zwiększa wydajność.

Turbiny kwiatowe są bardzo ciche i przyjazne dla środowiska. 

Startują przy niskich prędkościach wiatru i nie trzeba ich obracać się w kierunku wiatru, aby zmaksymalizować ich moc wyjściową.

Flower Turbines wprowadza innowacje, które zmieniają uprzedzenia dotyczące małych turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu i ich roli w globalnym przejściu na czystą energię.

Trzy modele turbin wiatrowych pionowych

W ofercie firmy znajdują się obecnie trzy modele turbin, różniące się wielkością, wydajnością i wymogami co do miejsca instalacji.

turbina wiatrowa pionowa na slupie
turbina wiatrowa pionowa nie zajmuje dużo miejsca

Mały model

Mały model turbiny – wysokość łączna 2m i waga ok 18kg) jest idealny do instalacji niskim zapotrzebowaniu na energię. Zarówno do instalacji naziemnych jak i dachowych. Taka pojedyncza mała turbina wiatrowa pionowa jest w stanie wyprodukować rocznie pomiędzy 50 a 200 kWh energii elektrycznej, w zależności od lokalizacji i siły wiatru.

Średnia turbina

Najbardziej dostępny obecnie w USA i UE to rozmiar średni (3 m wysokości, ok 178kg wagi). Może być stosowana na mocnych i płaskich dachach lub na gruncie, zakotwiona w podłożu..

Średni rozmiar turbin znajduje zastosowanie w instalacjach podłączonych do sieci (on-grid) jak poza nią (off-grid), gdzie zasilają baterie akumulatorów.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych zastosowań. Ma szczególną wartość w mikrosieciach, ponieważ równoważy produkcję energii słonecznej w różnych porach dnia i pogody, a tym samym zmniejsza zapotrzebowanie na baterie.

Obecnie firma sprzedajemy oddzielnie turbiny i elektronikę. Ponieważ istnieje wiele opcji w zależności od prędkości wiatru, zużycia baterii itp., po zakupie turbin i opisaniu projektu przygotowujemy oddzielną, niestandardową wycenę.

Średnia turbina wiatrowa pionowa ma teraz prędkość włączenia przy prędkości wiatru 1,2 m/s. Większość innych turbin o pionowej osi startuje przy wyższych prędkościach wiatru.

Pojedyncza tego typu turbina jest w stanie wyprodukować rocznie pomiędzy 500 a 1500 kWh energii elektrycznej, w zależności od lokalizacji i siły wiatru.

Powinieneś przewidzieć około 1,1 metra obwodu, aby zaplanować liczbę turbin, które możesz zmieścić ustawiając je obok siebie.

Turbina wiatrowa pionowa 5kw

Duża turbina wiatrowa pionowa jest przeznaczona głównie do zastosowań on-grid. Ten rozmiar jest przeznaczony wyłącznie do instalacji na ziemi. Jest to potężna turbina, która osiąga moc do 5 kilowatów.

Duży rozmiar jaki posiada turbina wiatrowa pionowa tego typoszeregu (o wysokości 6 m i wadze 1 tony) można już zamawiać w przedsprzedaży w USA i UE. Jednak poczekasz około 6 miesięcy na dostawę.

Taka turbina to poważny koń roboczy, który rocznie potrafi wyprodukować pomiędzy 3000 a 5000 kWh energii elektrycznej, w zależności od lokalizacji i siły wiatru, który świetnie sprawdza się na parkingach, skrajach pól, w pobliżu dużych firm. Turbina startuje już przy wietrze o prędkości 1,2m/s. Zwykle jest zbyt ciężka na dach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =