Warsztaty dla nauczycieli BeEco

Warsztaty dla nauczycieli – angażujemy- inspirujemy- zmieniamy

Warsztaty dla nauczycieli to profesjonalny, bezpłatny cykl warsztatów.

Przewidziane są dla nauczycieli i nauczycielek.  

Logo projektu

Już w zasięgu ręki! Ucz się od najlepszych i inspiruj innych.

Los planety jest w naszych rękach. Właśnie ruszyły zapisy!

Projekt jest odpowiedzią na palące problemy naszej planety.

W programie zaplanowaliśmy m.in. ciekawe i interaktywne warsztaty, eksperymenty, konkursy, a także turniej edukacji ekologicznej. Nie zabraknie scenariuszy lekcji i innych treści, których odbiorcami będą nie tylko uczniowie i uczennice, ale także ich rodzice.

Zapisy na warsztaty dla nauczycieli

Do zgłoszenia zachęcamy nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych, którzy pod okiem ekspertów uzupełnią i wzbogacą wiedzę na temat wyzwań ekologicznych.

Angazujemy

Uczestnicy warsztatów skorzystają z konkretnych narzędzi i materiałów m.in. scenariuszy lekcji, które będę pomocne w pracy z dziećmi i tym samym przyczynią się do budowania świadomości społecznej wśród młodego pokolenia Polek i Polaków.

Zmiany klimatu wymagają działania

Realizacja projektu BeEco jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne i brak formalnej edukacji w tym zakresie. Najnowsze badanie Deloitte z lipca 2021 wykazało, że zdecydowana większość Polaków obawia się zmian klimatycznych.

W badaniu przeprowadzonym w Polsce na reprezentatywnej grupie 1145 osób powyżej 14 roku życia w czerwcu br. 81% ankietowanych stwierdziło, że jest zaniepokojone zmianami klimatycznymi.

Niepokoju nie czuło w ogóle lub nie miało zdania tylko 7% ankietowanych. Jak się jednak okazuje, strach i obawy nie zawsze stanowią wystarczający powód zmian i działań na rzecz planety.

Zgodnie z wynikami sondażu Eurobarometru prowadzonego w wiosną 2021 roku na zlecenie Parlamentu Europejskiego, tylko 52% Polek i Polaków zadeklarowało podjęcie działań w okresie 6 miesięcy przed badaniem.

To mniej niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej.

A to i tak znacząca poprawa od poprzedniego badania z 2019 roku. Moc edukacji

Te dane są alarmujące, ale i inspirujące do podjęcia działań. Stąd warsztaty dla nauczycieli. Wierzymy w moc edukacji i wierzymy, że edukacja ekologiczna dzieci pozwala kształtować proekologiczne zachowania. Dzieci wiedzą, że ekologia jest istotna, aczkolwiek brakuje im praktycznej wiedzy, którą mogliby wdrożyć w życiu codziennym. To niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że samodzielne działania są w stanie zdziałać więcej niż nam się wydaje!

Dlatego nie zwlekaj. Poznaj szczegóły projektu, zapisz się na warsztaty i zdobądź narzędzia, które przyczynią się do pozytywnych zmian. To nasza wspólna sprawa!

Pierwsze warsztaty dla nauczycieli już w styczniu.

Formularz rekrutacyjny i organizatorzy

Formularz i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.beeco.edu.pl i na profilu na FB: www.facebook.com/BeEcoEdu

Organizator projektu: Fundacja Digital University

Logo Fundacji DU

Współorganizator projektu: Fundacja Deloitte

Partner strategiczny: Bank BNP Paribas oraz Knauf Insulation

Partner merytoryczny: Who Will Save The Planet

Partner: Rodzice dla Klimatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 19 =