Wywar z kaszy jaglanej na zmęczone oczy.

Oczy ”zwierciadło duszy” i najważniejszy narząd receptorowy umożliwiający widzenie. Niestety narząd, z którym coraz częściej mamy kłopot.

Praca przed komputerem, wielogodzinne spedzanie czasu przed telewizorem, kosmetyki, zatrute powietrze, to tylko nieliczne przykłady negatywnego na nasze oczy oddziaływania.

Pod koniec dnia oczy nas pieką, bolą, a powieki stają się opuchniete. Skuteczny jest okład z czarnej herbaty czy świetlika. Kiedy jednak nie pomoże ani herbata ani świetlik to może warto skorzystać z dobrodziejstwa kaszy jaglanej.

1 łyżkę stołową kaszy jaglanej dokładnie wypłukać, zalać 1 szklanką wrzątku i gotować na małym ogniu przez 15 minut. Następnie w ostudzonym i przecedzonym  wywarze moczymy gaziki lub płatki kosmetyczne i robimy 10 minutowy okład najlepiej 3 razy dziennie, ale  nie ma przeciwskazań, aby robić okład częściej w ciągu dnia.

Ulga będzie natychmiastowa…

One thought on “Wywar z kaszy jaglanej na zmęczone oczy.

  • 26 września, 2015 o 5:58 pm
    Permalink

    wszystko fajnie, tylko gdybym miał czas na okłady, to pewnie nie miałbym bolących oczu, bo bym nie pracowął (czyli nei spędzał 9h przy kompie). ja postawiłem na łatwe rozwiązanie i wciągam suplement, mnie akurat gold luteina pomaga, cenowoi wychodzę w porządku, czasowo też lepiej niż z okładami..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =