Dotacje – program KAWKA

Dotacje z programu KAWKA na smog

Rusza program KAWKA – „Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii”.

Program został ogłoszony przez Ministerstwo Środowiska, NFOŚiGW wspólnie z funduszami wojewódzkimi.

NFOŚiGW przeznaczy na dotacje 400 mln zł., a dodatkowe pieniędze, dorzucą fundusze wojewódzkie.

DLA SAMORZĄDÓW.

Łącznie 800 mln przeznaczonych zostanie samorządom zdeterminowanym by walczyć ze smogiem w regionach, w których zostały przekroczone normy bezpieczeństwa dla drobnych pyłów zawieszonych w powietrzu.

BEZZWROTNE DOTACJE będą udzielane przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Kwota dofinansowania wyniesie do 90 proc. kosztów kwalifikowanych, w tym do 45 proc. kosztów przedsięwzięcia ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW.

Dofinansowane zostaną przedsięwzięcia zlokalizowane na obszarze miasta powyżej 10 tys. mieszkańców (to ograniczenie nie dotyczy miejscowości uzdrowiskowych).

W ramach tego programu samorządy przez kolejne 5 lat będą mogły ubiegać się o wsparcie.

NA WYMIANĘ PIECÓW C.O. TEŻ 🙂

“Środki, które można pozyskać to konkretna pomoc finansowa dla samorządów i obywateli. Pomoc, która z jednej strony wesprze władze lokalne w tworzeniu programów ograniczania niskiej emisji.

Z drugiej strony w ramach Kawki mieszkańcy będą mogli otrzymać wsparcie finansowe, m.in. na wymianę przestarzałych pieców do ogrzewania.

Liczę, że program przyczyni się do ograniczenia smogu w miastach i poprawy jakości powietrza.” – powiedział o programie Marcin Korolec, Minister Środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dziewięć =