Eko graffiti z mchu

ekorysunek

Eko grafiti to próba wniesienia poprzez sztukę choć odrobiny Natury (i przy okazji refleksji) do naszych betonowych miast.

Pewnie każdy zetknął się z malowanymi na ścianach muralami.

Jednak obecnie pojawiła się nowa fala w eko sztuce graffiti – napisy i obrazki zrobione z mchu ! 🙂

Sami zobaczcie 🙂

 GRAFFITI z MCHU

 ekograffiti królik

Foto: © Edina Tokodi (Mosstika)

ściana z mchu

foto: © Anna Garforth

eko mural

 

natura z mchu

 foto: © Anna Garforth

W MOSKWIE

Eko-graffiti, napisy i obrazki zrobione z mchu, w najbliższym czasie ozdobią ściany moskiewskich budynków administracyjnych.
Technika eko-graffiti jest bardzo prosta: na powierzchnię nanosi się „farbę” z mieszanki mchu, utrzymującego wilgoć żelu i podstawy odżywczej (kefiru lub piwa).
Taki rysunek należy opryskiwać wodą z pulweryzatora, i już za tydzień mech wykiełkuje.

Jeśli doświadczenie rysowania mchem da dobre wyniki, w przyszłości eko-graffiti może pojawić się na innych budynkach, zajmowanych przez organy władzy wykonawczej.

(informacja za: http://polish.ruvr.ru)

One thought on “Eko graffiti z mchu

  • 16 listopada, 2017 o 7:54 am
    Permalink

    Aktualnie remontuje restauracje mam dużą powierzchnie ścian do wykorzystania i zastanawiam się co z tym zrobić. Idealnym rozwiązaniem wydaję się być zielone graffiti. Z tym że chciałabym zrobić to w formie obrazu a nie bezpośrednio na ścianie. Taki obraz na którym byłby mech – jakiś napis czy obrazek. Czy jest tu ktoś kto zajmuje się też tworzeniem takiego czegoś? Wiem że receptura jest prosta ale nie chciałabym eksperymentować wolałabym zlecić sprawę fachowcy. Dopytać się też czy jeśli odpowiednio o to zadbam to będzie na stałe czy też zależy od warunków panujących na sali. Często wilgoć ale też działanie klimatyzacji. Czy to się rozrasta czy też nie? Jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę o maila marta0088@gmail.com Pozdrawiam Marta Giersz
    PS sala http://www.facebook.com/GierszSosnowiec/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =