7 produktów – jak przyspieszyć metabolizm

Jak przyspieszyć metabolizm – rozwiązanie masz w kuchni

Jak przyspieszyć metabolizm i dlaczego warto to zrobić ? 7 rzeczy w Twojej kuchni, które pomogą zwiększyć Twój metabolizm !

Mówiąc o fitnessie, odżywianiu i dietach, słowo “metabolizm” jest często poruszane, wiele razy z małym lub całkowitym brakiem zrozumienia pojęcia. Większość ludzi, będąc zapytanym, co jest metabolizm, wierzy, że to po prostu chodzi o energię, którą organizm spala.

Ale metabolizm jest czymś o wiele więcej niż to!

Metabolizm jest połączonym efektem wszystkich różnorodnych procesów biochemicznych, które nieustannie zachodzą w organizmie na poziomie komórkowym. Procesy te umożliwiają każdemu indywidualnemu składnikowi ciała funkcjonować, sprawiając że możliwe staje się to aby myśleć, trawić jedzenie,oddychać, poruszać się i wykonywać wszystkie inne funkcje życiowe.

Warto poszukać odpowiedzi na pytanie jak przyspieszyć metabolizm i po prostu to zrobić. Każdy może skorzystać ze zwiększonego metabolizmu, ponieważ twój metabolizm jest dosłownie motorem napędowym dla ciała, zapewniając energię, aby iść do przodu.

Dobrze zwiększony metabolizm pomaga zapewnić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie i gwarantuje, że jest się mniej narażonym na ryzyko chorób takich jak cukrzyca, która jest oznaką zaburzeń metabolicznych lub znakiem tego, że metabolizm nie działa prawidłowo.

Głównym zadaniem metabolizmu jest pomaganie przy procesach trawienia żywności i przekształcanie jej w energię w dwóch etapach, zwanych anabolizm i katabolizm. W pewnym sensie, anabolizm i katabolizm równoważą się nawzajem.

Znaki które oznaczają, że trzeba zwiększyć swój metabolizm:

  • wzdęcia po jedzeniu
  • częste oddawanie moczu
  • lęk i depresja
  • problemy ze snem
  • niski poziom energii
  • częste zachorowania

Jak przyspieszyć metabolizm – domowe sposoby

Najlepszym sposobem jest niewątpliwie dobór odpowiedniego jedzenia. Warto do swojego jadłospisu wprowadzić  siedem produktów, które  pomogą zwiększyć metabolizm.

1. Czekolada
Gorzka czekolada może pomóc zwiększyć metabolizm. Surowe kakao jest jednym z najlepszych źródeł magnezu i magnez pomaga wspiera prawidłowy poziom glukozy. Podobnie jak w przypadku wszystkich słodyczy, mniej znaczy lepiej, ale trochę gorzkiej czekolady nie zaszkodzi Twoim wysiłkom ku lepszej przemianie materii, a może nawet dać impuls, którego szukasz!

czekolada
Znasz sposób jak przyspieszyć metabolizm ? Czekolada Ci pomoże 🙂

2. Ogórki
Zawierają dużo wody, więc pomagają nawodnić organizm, zwiększając metabolizm, plus mają mnóstwo witamin i składników odżywczych i błonnika, wszystkie z bardzo niskim poziomem kalorii. Spróbuj dodawać je do większej ilości potraw, a nie ograniczać ich użycia tylko do sałatek!

ogorki
warto jeść ogórki – to jedna z odpowiedzi na pytanie jak przyspieszyć metabolizm

3. Zielona herbata
Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, takie jak polifenole, które mają wiele korzyści dla zdrowia, a także pomagają w utracie wagi. Kofeina pomaga w odpierania senności i letargu, a nawet może zwiększyć Twoją wytrzymałość podczas treningów. Zielona herbata zawiera również związek rośliny o nazwie EGCG, który pomaga w spalaniu tłuszczu.

4. Fasola
Fasola jest często sugerowana dla tych, którzy chcą schudnąć, ponieważ jej składniki odżywcze mają bardzo pozytywny wpływ na metabolizm. Warto spróbować dodać ją do swojego menu!

5. Jabłka
Jabłka są niskokaloryczne, a ich składniki odżywcze są doskonałym źródłem błonnika, więc jedzcie je podczas posiłków lub jako przekąski bo mogą pomóc poczuć się pełnym na dłużej. Jedząc jabłko dziennie można także pomóc w zapobieganiu zespołu metabolicznego, zaburzeń związanych z tłuszczem w jamie brzusznej, chorobom układu krążenia i cukrzycy.

6. Brokuły
O wysokiej zawartości wapnia, brokuły mają również wyjątkowo wysoką zawartość witamin C, K i A. Jedna porcja brokułów będzie również dostarczać Ci mnóstwo kwasu foliowego i błonnika, a także różnych przeciwutleniaczy. Brokuły również jednymi z najlepszych warzyw wspomagających detox.

brokuly
jak przyspieszyć metabolizm – wykorzystaj brokuły

7. Woda
Brzmi banalnie ale jest nieoceniona, badania wykazały że picie wody przyspiesza spalanie tłuszczu. Oprócz tego woda naturalnie tłumi nasz apetyt, wypita przed posiłkiem powoduje, że nie musimy już tak dużo zjeść, żeby najeść się do syta, zaś spożywana rano na czczo np z plasterkiem cytryny, świetnie odtruwa nasz organizm z toksyn

Serdeczne podziękowania dla The Better India

za możliwość skorzystania z materiału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =