Kościół z recyklingu.

Kosciół z recyklingu

W Holandii, w holenderskim mieście Elspeet został niedawno wybudowany pierwszy kościół wykonany w całości z drewna z recyklingu zgodnie z tradycją mennonitów.

Zgodnie z zasadami mennonitów projekt budynku,jego ozdoby i wyposażenie wnętrza są celowo proste, skromne. Podyktowane jest to filozofią mennonitów, którzy widzą w ubóstwie idealny wymiar do kontaktu z Bogiem i po prostu skupieniu się na modlitwie, a także byciu razem z innymi wiernymi.

 

Kosciół z recyklingu 2

 

kosciół z recyklingu 3 

 

Projektanci i menedżerowie projektów w fazie realizacji przeprowadzali badania techniczne FARO.

Eko-kościół Elspeet jest przykładem architektury prostej  i eleganckiej, prawie zasadniczej, która chce wtopić się w krajobraz,która stara się zminimalizować wpływ na środowisko. Budynek, w rzeczywistości, z wyjątkiem drobnych szczegółów, wykonany jest w całości z naturalnego drewna.

 

kosciól z recyklingu 4

 

Wnętrze w tym podłogi zostało wykończone  z materiałów pochodzących z recyklingu pozyskanych ze starego klasztoru i z lasów. Materiałem izolacyjnym użytym do izolacji ścian budynku są poduszki.

Ogrzewanie jest gwarantowana dzięki akumulacji cieplnej systemu.

Kościół w Elspeet jest teraz przeznaczony nie tylko dla wierzących. Jest otwarty 24 godziny na dobę i jest używany nie tylko dla celów religijnych, ale i innych wydarzeń.

W skrócie, to miejsce, gdzie można się modlić i nie tylko…..wszystko tak jak natura przewidziała!

Tekst oryginalny

Mariangela Martellotta

licencja:architetturaecosostenibile.it (CC BY-NC-ND 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =