„Mamo, tato – dlaczego nie jemy zwierząt?”

Książka „Mamo, tato – dlaczego nie jemy zwierząt?” to inspirujące i pełne empatii przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Napisana w formie dialogu pomiędzy synem a rodzicami, w przystępny i łagodny sposób przedstawia problematykę hodowli przemysłowej oraz jej negatywny wpływ na naszą planetę i wszystkich jej mieszkańców.

Leo – kilkuletni chłopiec, niezwykle bystry i dociekliwy bohater książki, zadając trudne pytania, odkrywa przed nami smutną prawdę o losie zwierząt hodowlanych oraz niszczeniu środowiska naturalnego. Jednak dziecięca wrażliwość chłopca i wielkie serce nie pozwalają mu tego zaakceptować – dlatego przyjmując buntowniczą postawę, postanawia zmienić świat!

Świat widziany oczami dziecka wzrusza i zaskakuje, momentami zawstydza, ale przede wszystkim zmusza do refleksji.

Kolejne strony książki prowadzą czytelnika krok po kroku przez różne aspekty wegetarianizmu, wskazując dietę roślinną jako zdrową i pyszną alternatywę względem konsumpcji mięsa, jajek i produktów mlecznych, szczególnie tych pochodzących z produkcji przemysłowej. Mądre wybory żywieniowe – stanowiące meritum książki – zostały przedstawione nie tylko jako sposób odżywiania ale przede wszystkim kwestia etyczna związana z życiem i cierpieniem innych istot, środowiskiem naturalnym oraz sprawiedliwym podziałem pokarmu na planecie.

Pomimo trudnej tematyki i momentami smutnej, chwytającej za serce treści, książka prezentuje pełną nadziei wizję przyszłości, zachęcając młode pokolenie do podejmowania świadomych decyzji oraz aktywnego udziału w naprawie świata.

Myśl, że każdy z nas może pomóc zmieniać świat – stanowi główne przesłanie książki.

Każdego dnia mamy bowiem wybór,

czy wspieramy okrucieństwo, czy tworzymy nowy, lepszy świat,

w którym podstawowe wartości

to prawda i szacunek do życia.

Informacje dodatkowe:

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Publikacja ukazała się w ramach inicjatywy wydawniczej Ratujemy Świat i jest pierwszą książką planowanej serii, która prostym i naturalnym językiem przybliża młodym czytelnikom tematykę wegetarianizmu i hodowli przemysłowej zwierząt, stanowiąc zarazem rzetelne źródło wiedzy dla rodziców.

Autorzy: Donata Marfiak, Jerzy Rey

• Twarda oprawa, gruby kredowy papier, format poziomy 270×210, 40 stron,
• Cena detaliczna: 29zł

Książkę można kupić na stronie: www.ratujemyswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − pięć =