Polski rząd chce przemilczeć kwestię GMO w Polsce ?

milczenie w sprawie GMO

Tylko do 3 października 2015 roku można poinformować Komisję Europejską o zamiarze wprowadzenia zakazu upraw genetycznie modyfikowanych (GMO) na mocy tzw. klauzuli opt-out. Z klauzuli opt-out, która daje członkom Unii możliwość wyboru skorzystały już Niemcy, Łotwa, Grecja i Szkocja. Inne kraje również rozpoczęły ten proces.

Wymienione kraje skorzystały z nowych przepisów dopuszczających możliwość wyłączenia członka UE z obowiązku wypełniania części unijnych wymogów (tzw. klauzula opt-out). Dzięki temu mogą wyrazić swój sprzeciw wobec upraw GMO i zadecydować o zaprzestaniu ich kultywacji i/lub dystrybucji nawet w przypadku, gdy poszczególne gatunki roślin genetycznie modyfikowanych zostały zaakceptowane przez UE.

NIE WIADOMO CO PLANUJE ZROBIĆ RZĄD RP.

W dniu 11.09.2015 Komisja Sterująca Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO wysłała w tej sprawie zapytanie do trzech ministrów (rolnictwa, środowiska i zdrowia) prosząc O PILNĄ ODPOWIEDŹ.

Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Wiadomo NATOMIAST, ŻE RZĄD PO&PSL PROWADZI POLITYKĘ PRZYCHYLNĄ MIĘDZYNARODOWYM KORPORACJOM, które w dramatyczny sposób niszczą lokalną ekonomię, zdrowie ludzi i zwierząt, naturalne i kulturowe bogactwo wsi oraz wypierają tradycyjne i ekologiczne gospodarstwa rodzinne…” – mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, kandydatka na posła RP, rolniczka, członek Komisja Sterująca Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO.

I DODAJE:

„…rząd ani też żadna partia polityczna nie proponują jasnych i twórczych rozwiązań dotyczących ochrony polskiej wsi, tradycyjnego ekologicznego rodzinnego rolnictwa. Tymczasem stan naszego rolnictwa oraz jego atuty nie dają żadnych podstaw do naśladowania obecnego, wielkoobszarowego rolnictwa w innych krajach UE. Przeciwnie! Polska wieś i z jej tradycyjnym pro-ekologicznym rolnictwem to ciągle niedoceniane bogactwo, które stanowi fundament. Na nim Polacy muszą się oprzeć bowiem od niego zależy narodowe bezpieczeństwo żywnościowe i zdrowie Narodu.

W Polsce nastąpił szybki wzrost (z ogromną tendencją wzrostową) zachorowań na nowotwory, otyłość i inne tzw. choroby cywilizacyjne. Dramatycznie zniża się wiek tych zachorowań – chorują dzieci; umierają ludzie młodzi. Jest to niewątpliwie związane ze spożywaniem niskowartościowej i trującej żywności powszechnie sprzedawanej w supermarketach.

Należy NATYCHMIAST WPROWADZIĆ USTAWOWY ZAKAZ GMO ABY ZACHOWAĆ NIEZALEŻNOŚĆ ŻYWNOŚCIOWĄ I ZDROWIE NARODU!
Polacy mają bardzo utrudniony dostęp do dobrej jakości żywności produkowanej naturalnymi metodami. To też wymaga natychmiastowych zmian – rolnicy muszą mieć możliwość sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych w domu i lokalnych sklepach bez skomplikowanych procedur. Dlatego w pełni popieram krajową akcję BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA http://www.bezposrednioodrolnika.pl/

 

Jaka będzie decyzja…?

Fundacja ICPPC

Zdjęcie: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 19 =