Symbole wielkanocne w naturalnej oprawie

Symbole wielkanocne czyli na czym położyć jajko ?

Najbardziej popularnym symbolem świąt wielkanocnych jest oczywiście jajko wielkanocne.

W różnych religiach i wierzeniach jajko łączy się ze zdrowiem, miłością i płodnością.

W chrześcijaństwie jajko łączone jest ze zmartwychwstaniem – zwycięstwem życia nad śmiercią.

W tym okresie jajko, w formie kolorowych pisanek lub kraszanek, króluje w wielkanocnym koszyczku i na stole.  

Jajko to wręcz obowiązkowa dekoracja każdego domu, a jeśli nie obowiązkowa to mile widziana, ponieważ w  tym okresie, w swoim bogactwie ozdób  jest bardzo piękna.

jajko

Symbole wielkanocne, chociażby takie jak wielkanocne jajko będzie jeszcze piękniejsze, gdy zaprezentujemy je w naturalnej oprawie.

Pięknych kolorowych jajek – symbolu życia nie wypada położyć na czymś sztucznym i nienaturalnym.  Zdecydowanie nie powinien to być plastikowy talerz. Takie połączenie zdecydowanie się kłóci.

Czy najlepszym sposobem na prezentacje wielkanocnego  jajka, czy innych symboli wielkanocnych nie jest drewniana miska?

miska

Według wielu tak i trudno się z tym nie zgodzić.

Piękna, ręcznie wykonana drewniana miska  będzie rewelacyjnie wyglądać na stole czy komodzie, a wypełniona wielkanocnymi pisankami będzie dekoracją niezapomnianą. Drewniana miska pełna kolorowych ozdób wniesie nie tylko naturę do domu, ale przede wszystkim klimat  wiosny. Przypominająca gniazdo z pisankami może stać się  niewątpliwie symbolem tego okresu.

Taka dekoracja także  wiele mówi o właścicielu domu, o jego zaangażowaniu w ochronę środowiska naturalnego.

Naturalna dekoracja to niezaprzeczalny  wkład w dbałość o naturę. Warto mieć na uwadze, że wykonane miski to nic innego niż recykling darów natury. W wyniku obróbki  powstaje  wyrób, który w stu procentach jest biodegradowalny.

Wykonanie miski to obróbka kawałka drewna, które ścięte często przeznaczone jest  do spalenia  lub rozdrobnienia.  Ocalenie kawałka, nadanie mu artystycznej formy, pokazanie jego ponadczasowości,  to przede wszystkim  szacunek do środowiska, na którym powinno zależeć każdemu.

Kto ma na uwadze dobro fauny i flory  w zdecydowany sposób powinien wyeliminować wszystko co jest plastikowe i zawierające substancje chemiczne  również rakotwórcze.

Kształt, forma nie ma znaczenia.  Istnieje wiele wzorów mis, które idealnie wkomponują się w każdym wnętrzu , i w tym tradycyjnym i w tym nowoczesnym.

Drewniana misa może być także bazą do innych dekoracji wielkanocnych, nie koniecznie tych z pisankami. Kilka gałązek, wiosenne kwiaty. Naprawdę możemy stworzyć  niepowtarzalną dekorację. Wystarczy odrobina kreatywności.

Zostało już niewiele czasu do Świąt Wielkanocnych. Warto rozważyć i zdecydować się  na  dekoracje naturalne, które gwarantujemy, że będą prezentować  się najpiękniej w każdym domu.

Wielkanocne dekoracje – propozycje

Przedstawiamy kilka propozycji:

  • symbole wielkanocne na misie dekoracyjnej dębowej

Ci którzy mają w swoim domu meble lub elementy wystroju dębowe mogą pokusić się o dekorację w tym samym stylu.

misa dekoracyjna debowa symbole wielkanocne

Miska dekoracyjna dębowa z dodatkiem kolorowych pisanek i wiosennymi przyozdobieniami, ustawiona w jakimkolwiek miejscu zwróci na siebie uwagę.

  • symbole wielkanocne na misie drewnianej owalnej

To jedna z propozycji. Taką misę możemy ustawić w dowolnym miejscu. 

ozdoby wielkanocne

Czy to na komodzie, czy na stole lub ławie, w dowolnym miejscu  prezentować się będzie pięknie z kolorowymi pisankami.

  • symbole wielkanocne na misce drewnianej naturalnej

Największą uwagę przykuwa w przypadku tej misy delikatny obcięty konar.

miska drewniana naturalna

To on podkreśla jej stu procentową naturalność i niepowtarzalność.  Wypełniona pisankami z dodatkiem na przykład piórek będzie oryginalnym elementem dekoracyjnym niczym gniazdo, które na chwilę opuścił ptak.


misy drewniane 1

tu kupisz: drewniane miski


Miski powstają w ramach działalności statutowej odpłatnej prowadzonej przez Ekobudka sp. z o.o. (not for profit)


  • micha z drewna a na niej symbole wielkanocne

W starym stylu, z naturalnymi pęknięciami  i o kształcie okrągłym niczym ptasie gniazdo 🙂 to idealna baza do wykorzystania tej miski na wiele sposobów.

micha z drewna

Może być dekoracją tylko na wielkanocne ozdoby, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyozdobić ją dodatkowo zielonymi gałązkami, piórkami lub skorupkami jajek. Może gdzieś głęboko w tym wiosennym gąszczu roślin odnajdziemy jajko?

  • drewniane naczynia  – fantazyjny kształt

Zaletą tej miski jest jej unikalny kształt, który sam w sobie jest ciekawy i przykuwa uwagę. Z dodatkiem wielkanocnych ozdób i w wielkanocnej oprawie będzie stanowić bardzo oryginalną ozdobę  świąteczną czy wiosenną.

  • drewniane misy

Położyć na niej można dosłownie wszystko. Jakiekolwiek symbole wielkanocne będą się prezentować pięknie. Nasza propozycja to …

drewniane misy
  • wreszcie

Naczynia drewniane najbardziej naturalne ze wszystkich, ponieważ są niczym innym niż fragmentem dużej karpy. W tym przypadku wykonane z części konara dębu, delikatnie popękane z pięknymi słojami jest bardzo oryginalne.

naczynia drewniane

Wystarczy jedno pojedyncze jajko, aby dekoracja  zachwyciła i została zapamiętana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 9 =