Ukraina zgodziła się na Monsanto “Grabież Ziemi”, aby uzyskać 17 mld dolarów pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW)

Ukraina 2

Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pomaga biotechnologii uruchomić ostatnią wojnę na Ukrainie.

Nie łudźmy się, że to, co się dzieje na Ukrainie, nie jest głęboko związane z interesami firm Monsanto, Dow, Bayer, i innych wielkich graczy w trującej grze o żywność.

Monsanto ma biuro na Ukrainie.

Choć nie krzyczą “winny” z każdego zakątka, to nie różni się od zwyczaju armii Stanów Zjednoczonych, aby umieszczać bazy w miejscach, gdzie chcą uzyskać kontrolę polityczną. Otwarcie tego biura zbiegło się z przejęciem ziemi …z pożyczką z MFW i Banku Światowego, do jednej z najbardziej znienawidzonych korporacji na świecie – wszystko na poparcie ich biotechnologicznego przejęcia.

Wcześniej obowiązywał zakaz prywatnej własności ziemi w kraju – ale został zniesiony “w samą porę” dla Monsanto, aby miała swoją drogę na Ukrainę.

W rzeczywistości, trochę politycznych manewrów MFW dało Ukrainie 17000000000 dolarów pożyczki – ale tylko jeśli, otworzy się na biotechnologiczne rolnictwo i sprzedaż zatrutych roślin uprawnych i chemikaliów Monsanto – niszcząc pola uprawne, które są jednymi z najbardziej dziewiczych w całej Europie.

Dystrybutorzy sprzętu – Deere, wraz z producentami nasion Dupont i Monsanto, będą mieli okres rozkwitu.

Pod pozorem “pomocy” wystąpiono z wnioskiem o ogromne zasoby gruntów na Ukrainie, tj.
trzecim na świecie największym eksporterze kukurydzy i piątym co do wielkości eksporterze pszenicy.
Ukraina ma głębokie, bogate, czarne gleby, na których może rosnąć niemal wszystko, a ich zdolność do wytwarzania dużych ilości GM ziarna jest tym, co biotechnologia chce przejąć.

Jak donosi The Ecologist, według Oakland Institute:

“Zważywszy, że Ukraina nie pozwala na wykorzystanie organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) w rolnictwie, Artykuł 404 umowy stowarzyszeniowej z UE, która odnosi się do rolnictwa, zawiera klauzulę, która zazwyczaj jest niezauważana: oznacza to między innymi, że obie strony będą współpracować w celu rozszerzenia stosowania biotechnologii.

Nie ma wątpliwości, że przepis ten spełnia oczekiwania branży agrobiznesu.
Jak zauważył Michael Cox, dyrektor badań w banku inwestycyjnym Piper Jaffray,

“Ukraina oraz, w szerszym znaczeniu -Europa Wschodnia jest jednym z najbardziej obiecujących rynków wzrostu dla sprzętu wyposażenia gospodarstw rolnych giganta Deere, jak również producentów nasion Monsanto i DuPont” “.

Ten naród był spichlerzem Europy – a teraz w akcie wojny biologicznej, stanie się pustkowiem, jak wiele amerykańskich użytków rolnych, z powodu ciężkiego opryskiwania herbicydami, ubytków gleby, i ogólnie zakłócenia całego ekosystemu.

Celem instytucji rządowych USA jest wspieranie przejęcia Ukrainy dla biotechnologicznych interesów (między innymi strategii obejmujących wspieranie kabalistycznego upadającego systemu bankowego, tak żeby Rosja również odstąpiła od nowego układu z BRICS i jej własnego systemu płatności o nazwie SWIFT)

Jest to podobne do biotechnologicznych żądań przejęcia wysp hawajskich i gruntów w Afryce.

Wojna na Ukrainie ma wiele aspektów, które nie zostały wystawione do publicznej wiadomości – i można założyć, że biotechnologia chce uszczknąć kukurydzianego tortu.

Oryginalny tekst:

By Christina Sarich
Global Research, January 11, 2015
Natural Society

 

Warto przeczytać:

Pomoc USA w zamian za akceptację GMO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =