Unosi ją 1675 butelek

Sala z recyklingu.

Antonia Guerra

architetturaecosostenibile.it

Wybierając się do Yacht Club’u zastanawiamy się jaka może być aranżacja. W myślach zadajemy sobie następujące pytania: Czy będzie stworzona z wykorzystaniem cennych materiałów, czy wykończenia są być może z marmuru lub drewna? Zamiast tego w Vancouver (Kanada), w miejscowym Yacht Clubie powstała sala restauracyjna, wykończona materiałami pochodzącymi z recyklingu i zasilana czystą energią!

Sala restauracyjna unosi się na 1675 dwulitrowych plastikowych butelkach. Zastępują one cement, zmniejszają problem z utylizacją plastiku, a przede wszystkim zwiększają świadomość problemu odpadów. Problemu, którego nie należy lekceważyć, ponieważ generuje ogromne wyspy śmieci, które mogą osiągnąć zadziwiające wymiary i uszkodzić morską florę i faunę.

Nazywano ją Plastic Dining Room i to pierwsze miejsce na świecie, które unosi się na tylu dwulitrowych plastikowych butelkach. Zgodnie z przewidywaniami każdy szczegół pomieszczenia został wykonany z uwzględnieniem kryteriów zrównoważonego rozwoju środowiska. Od energii generowanej przez panele słoneczne, po materiały użyte do wykończeń wyłącznie z recyklingu, wszystko zostało zaprojektowane tak, aby zmniejszyć zużycie energii i w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko.

Plastic dining room vancouver ristorante bottiglie plastica b

Sposób wykonania restauracji to jedno. Jedzenie tu serwowane, to druga kwestia na którą warto zwrócić uwagę. Specjalnością tego miejsca są potrawy oparte na rybach, ściśle lokalnych. Kupując produkty morza od rybaków z tego obszaru, emisje CO2 pochodzące z ewentualnego transportu są zmniejszone.

Materiał: licencja CC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − czternaście =