Aparycja co to – uroda zewnętrzna a wewnętrzna

Jak dbać o urodę ?

Chcemy niewątpliwie ładnie wyglądać, dlatego szukamy odpowiedzi na pytanie: aparycja co to jest i od czego zależy ?

Chcemy mieć zgrabną sylwetkę, piękne włosy czy zdrową cerę. Wielu myśli o tym, niektórzy zaś podejmują konkretne działania:

  • chodzą do fitness klubów, do kosmetyczki, do solariów, na siłownie,
  • stosują we własnym zakresie różne metody mające na celu poprawę wyglądu, sprawności i samopoczucia, mające zapewnić doskonałe zdrowie.

Być może Ty również to robisz.

aparycja1
aparycja co to – dbanie o urodę

I doskonale, ale czy masz pewność, że wszystkie te usiłowania spełnią w 100% swój cel, że znasz odpowiedź na pytanie aparycja co to i od czego zależy ?

Czy mamy pewność, że robimy to dobrze? Czy sensownie wydajemy pieniądze kupując drogie kosmetyki, korzystając z zabiegów upiększających?

aparycja2
aparycja co to – uroda zewnętrzna …i nie tylko 🙂

Czy doskonałe nawet kosmetyczki są w stanie spełnić do końca nasze oczekiwania ?

Przyjrzymy się temu bliżej.

Aparycja co to – organizm jest jak lustro

Na początku ważne stwierdzenie – nie można w człowieku oddzielać ciała od ducha. Soma (ciało) i psyche (duch) są nierozerwalnie ze sobą związane. Dlatego każdy organizm należy traktować holistycznie.

Przypomnijmy – nie ma chorób, jest tylko źle funkcjonujący organizm.

Każde zachwianie równowagi w organizmie odciska się piętnem – złym samopoczuciem, chorobą, stanami rozdrażnień itp. Częste takie stany szybko zaczynają się uwidaczniać na zewnątrz.

Organizm jest jak lustro: stan harmonii wewnętrznej organizmu (lub dysharmonii) odbija się na zewnątrz w postaci urody (aparycji lub braków w niej występujących).

Czynniki wpływające na organizm i aparycję

Wiemy już doskonale, jakie czynniki wpływają na funkcjonowanie organizmu. Przypomnijmy je:

  • zdrowa żywność
  • duża ilość ruchu
  • czyste środowisko
  • naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju).

Rozpatrzmy kilka krytycznych punktów dotyczących tych czynników.

Zdrowa żywność

Mamy świadomość, że nasz organizm powinien dziennie otrzymywać ok. 70 składników pokarmowych i 20 soli mineralnych.

jedzenie uroda
aparycja co to – tak..tak.. jedzenie ma znaczenie 🙂

Mamy również świadomość, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeb organizmu jedząc to, co zazwyczaj jemy. I jest to niezależne od stanu naszego portfela.

Z jednej więc strony są wielkie niedobory niezbędnych, niezwykle ważnych składników, a z drugiej – obecność w dzisiejszym pożywieniu wielu konserwantów, barwników, spulchniaczy, polepszaczy, toksyn, hormonów, antybiotyków, pestycydów, metali ciężkich itp.

Jak bardzo negatywnie działa więc to na urodę?

Czy przemiana materii w organizmie przebiega prawidłowo?Każdy chyba zgodzi się z pewnością, że dla zdrowia, a więc i urody ważne jest, by oczyścić organizm, dożywić go, uzupełnić braki witamin, miko- i makroelementów, słowem: doprowadzić go do równowagi.

Duża ilość ruchu

Czy mamy dostateczną ilość ruchu ?

ruch sprzyja dobrej aparycji
aparycja co to – dużo zdrowego ruchu też 🙂

Czy nasz organizm jest dobrze dotleniony i ukrwiony, a więc czy zapewnione jest doskonałe zaopatrzenie w składniki odżywcze i tlen tkanek ciała tzw. peryferyjnych – tj. skóry, włosów, paznokci?

Przecież to je najtrudniej zaopatrzyć we wszystko, co jest im potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Zdajemy przecież doskonale sprawę z tego, że wszelkie braki błyskawicznie odbijają się na ich wyglądzie.

Czyste środowisko

Czyste środowisko to m.in. powietrze, woda, światło, promieniowanie kosmiczne, pole elektromagnetyczne.

Żyjemy dzisiaj w straszliwie zanieczyszczonym środowisku.

W latach 1998-1999 wyprodukowano na przykład tyle wszelkich „cywilizacyjnych” śmieci, ile w latach 1990–1995.

Obecność w atmosferze związków chemicznych w dymach, cząstek radioaktywnych po wybuchach atomowych nie wpływa pozytywnie na nasze organizmy, a więc i ich urodę.

Dziury ozonowe przyczyniają się do nasilenia zabójczego działania promieniowania kosmicznego (w tym nadfioletu).

Upośledzenie światła słonecznego jako skutku działania czynników wymienionych wyżej odbija się negatywnie szczególnie na wyglądzie skóry.

Zakłócenia naturalnego pola elektromagnetycznego Ziemi i smog elektromagnetyczny zakłócają naturalne, życiodajne biopole organizmu.

Naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju)

Czy kładziemy się codziennie spać o godz. 21-22 ?

Czy śpimy 8-10 godzin dziennie?

Czy możemy powiedzieć, że mamy niewiele stresów? Jak tryb naszego życia wpływa na zdrowie i urodę? Wnioski nasuwają się same.

Aparycja co to – dbałość o wnętrze

ZAPEWNISZ SOBIE URODĘ ZEWNĘTRZNĄ

DBAJĄC PRZEDE WSZYSTKIM O URODĘ WEWNĘTRZNĄ.

Z pewnością staramy się dbać o nasz wygląd, to zrozumiałe.

Wielu z nas stosuje doskonałe kosmetyki. Mogą one zawierać specyfiki, które są naturalnymi składnikami naszej własnej ochrony przed utleniaczami, jak np. witaminy A, C, E czy koenzym Q10.

Kremy i kosmetyki na bazie tłuszczów utleniają się z czasem, dlatego dodatki w postaci antyoksydantów zapewniają im ochronę przed zepsuciem.

Niestety, ich zastosowanie w kosmetyce jest utrudnione.

Przeszkodą jest słaba przenikalność przez skórę stanowiącą barierę zwłaszcza dla substancji rozpuszczalnych w wodzie.

W dodatku powierzchnia skóry może też być miejscem powstawania wysoce niebezpiecznych, reaktywnych nadtlenków, pochodzących m.in. z aktywacji zanieczyszczeń chemicznych obecnych w wodzie i powietrzu (np. wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych WWA) pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (UV).

Znacznie łatwiej, szybciej i w znacznie większym stopniu skóra, włosy i paznokcie otrzymają wszelkie najlepsze składniki pokarmowe i antyoksydanty od wewnątrz w postaci odpowiednich naturalnych suplementów żywnościowych.

Wpływ na doskonały wygląd ma również czysta woda, która po prostu dba o rozpuszczanie i wypłukiwanie wszelkich złogów, oczyszcza organizm od wewnątrz i polepsza warunki przyswajania najlepszych składników odżywczych niezbędnych komórkom.

Mamy więc przede wszystkim doprowadzić do prawidłowego działania organizm i zabezpieczyć go od szkodliwych czynników zewnętrznych.

W jaki sposób?

Doskonale znamy już ten sposób – zadbajmy o wnętrze naszych “kosmicznych skafandrów” i wtedy poznamy odpowiedź na pytanie aparycja co to ? 🙂

APARYCJA ZEWNĘTRZNA JEST LUSTRZANYM ODBICIEM

STANU WEWNĘTRZNEGO ORGANIZMU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =