Edukacja ekologiczna. Bielsko-Biała pochwali się.

00 Science on Stage festival logo 2013

Bielsko-Biała uczy jak uczyć w Europie !
Bielska kampania edukacyjna „Szanuj energię, chroń klimat” została po raz kolejny doceniona na arenie międzynarodowej.

Biuro Zarządzania Energią oraz dwie szkoły licealne z Bielska-Białej będą reprezentowały Polskę na corocznym Europejskim Festiwalu „Science on Stage” we Frankfurcie nad Odrą, który odbędzie się w dniach od 25-28 kwietnia.
Motto Festiwalu to „Przekraczanie granic w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

FESTIWAL WE FRANKFURCIE

We Frankfurcie spotka się około 350 nauczycieli fizyki, chemii, biologii i matematyki z 27 krajów Europy i Kanady.

Wszystko po to, by wymienić się doświadczeniami, popularyzować innowacyjne metody dydaktyczne, a także spowodować wzrost zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi.
Tematem przewodnim festiwalu jest przede wszystkim nauczanie poprzez rozwiązywanie problemów:

  • eksperymentowanie,
  • doświadczanie
  • zastosowanie nauk przyrodniczych w medycynie
  • kooperacja w zakresie nauczania nauk przyrodniczych z udziałem szkół i innych instytucji lub firm – taki model współpracy wdrażany jest w Bielsku-Białej w zakresie edukacji ekologicznej.

PROGRAM FESTIWALU

Program festiwalu składa się z części targowej – wybrani nauczyciele na stoiskach danego kraju będą prezentować różnego typu eksperymenty fizyko-chemiczne oraz zrealizowane projekty edukacyjne.

04 Science on Stage

Odbędą się naukowe pokazy na scenie, wykłady i mnóstwo innych atrakcji przybliżających edukacyjne doświadczenia nauczycieli z całej Europy.

Ponadto uczestnicy Festiwalu na lekcjach pokazowych, warsztatach i seminariach przedstawiać będą swoje osiągnięcia dydaktyczne i dyskutować o najważniejszych problemach w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.

BIELSKO-BIAŁA
W tym bloku zaprezentuje się także Bielsko-Biała, które zostało wyróżnione ze względu na kampanię edukacyjną „Szanuj energię, chroń klimat” prowadzoną przez bielskie Biuro Zarządzania Energią. W ramach kampanii zorganizowano dwie edycje Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii, który ma na celu promowanie oszczędzania energii wśród mieszkańców miasta.

festiwal dobrej energii

– Organizatorzy festiwalu docenili ten element kampanii, w którym bielski samorząd podjął ścisłą współpracę z placówkami oświatowymi.

Do akcji włączyło się 70% bielskich szkół i przedszkoli, koordynowanych przez 150 nauczycieli zaangażowanych w popularyzację idei oszczędzania energii.

Z tego co wiem, żaden inny samorząd nie został zaproszony na festiwal we Frankurcie, więc stanowimy pewien ewenement w skali europejskiej. – mówi Katarzyna Kordas, inspektor ds. efektywności energetycznej w Biurze Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Swoje sukcesy dydaktyczne zaprezentuje także Janina Kula i Anna Handzlik z bielskiego IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Aneta Gut-Sulima z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.

PATRONAT PREZYDENTA
Festiwal objęty został patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Bronisława Komorowskiego i Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Pana Joachima Gaucka.

Za nadesłaną informację dziękujemy Pani Elżbiecie Legoń ze studiomikstura.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =