Ekojazda w Bielsku-Białej

zmienię samochód

Czy wiesz, że podczas prowadzenia pojazdu możesz jednocześnie zadbać o środowisko naturalne, zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zniwelować stres?

Bezpłatne kursy, pomogą mieszkańcom Bielska-Białej poznać tajniki ekojazdy.

DBAJ O ŚRODOWISKO I WŁASNY PORTFEL

W ramach akcji „Bielsko-Biała chroni klimat” przy dofinansowaniu unijnego projektu ECOWILL realizowanego w Polsce przez Krajową Agencję Poszanowania Energii mieszkańcy naszego miasta, będą mieli możliwość poznania istotnych zasad ekojazdy.

EKOJAZDA GRATIS

Rusza nabór na bezpłatne kursy przygotowane przez ośrodek szkolenia kierowców ProDrive wspólnie z Biurem Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
To już kolejna tego typu edukacyjna inicjatywa, z którą do mieszkańców wychodzi Urząd Miasta w Bielsku-Białej.

– W tym roku, dzięki współpracy z WS Finance, uruchomiliśmy także bezpłatne szkolenia z efektywności energetycznej dla bielskich przedsiębiorców.

Teraz postanowiliśmy wspólnie z firmą ProDrive pomóc mieszkańcom w nauce ekologicznej jazdy.

Wiemy, że tylko poprzez szeroko zakrojoną edukację jesteśmy w stanie wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczeń w naszym mieście. – mówi Katarzyna Kordas, inspektor z Biura Zarządzania Energią.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z TEJ PROPOZYCJI ?

Ekojazda to rozwiązanie nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne.

Pozbywając się złych przyzwyczajeń w kierowaniu pojazdem możemy zaoszczędzić nawet 1l paliwa na 100 km – wydłużając tym samym podróż na jednym baku o ok. 100 km!

Tego typu filozofia jazdy uczy przewidywać rozwój sytuacji na drodze, przez co wpływa na bezpieczeństwo kierowców.

Dzięki płynnej i świadomej jeździe unikamy niepotrzebnego przyspieszania i nerwowego hamowania, a tym samym zmniejszamy ryzyko wypadków.

MIT EKOJAZDY

Wśród kierowców krąży mit, że ekologiczna jazda to po prostu wolne poruszanie się w ruchu drogowym, w dodatku negatywnie wpływające na pracę silnika.

Nic bardziej mylnego.

Zasady eko-drivingu pozwalają znacząco zmniejszyć koszty eksploatacji samochodu i dostosować optymalną prędkość do warunków na drodze.

Eko-kierowca podróżuje komfortowo, tanio i bezpiecznie.

Poza umiejętnościami technicznymi, warto także zadbać o regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach, usuwania zbędnych bagaży czy zamykanie okien przy jeździe o prędkości powyżej 70 km/h.
Tego typu kurs to także idealne rozwiązanie dla firm, zwłaszcza w dobie kryzysu – zastosowanie się do zasad ekojazdy przez pracowników firmy pozwala na znaczne oszczędności w skali roku.

Oprócz bezpłatnych kursów ekojazdy ośrodek ProDrive prowadzi nabór na kursy prawa jazdy kat B. z częściowym dofinansowaniem.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o zasady ekojazdy i wytyczne szkoleniowe dotyczące bezpieczeństwa drogowego.

Formularz zgłoszeniowy na kursy. Liczba kursów jest ograniczona.

 

NA ZDJĘCIU powyżej jeden z Ambasadorów Klimatu, który zobowiązał się do podjęcia działań proekologicznych.

 

Więcej szczegółów udziela

Elżbieta Legoń
Tel. 793 070 286
Ul.11 Listopada 60-62 (Pod Orłem)
Bielsko-Biała 43-300

www.studiomikstura.pl

 

Więcej informacji na temat działań Biura Zarządzania Energią udziela także: Biuro Zarządzania Energią, Pl. Ratuszowy 6,  pok. 511  tel. 33 49715 24

chroni klimat

 

Jeden komentarz do “Ekojazda w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =