GMO a gospodarka i zdrowie

GMO jesz to

W Europie szczury karmione kukurydzą Roundup-Ready cierpiały na niewydolność nerek i wątroby, a na ich ciałach rosły ogromne guzy.

50% samców i 70% samic przedwcześnie zdechła.

Natomiast badanie z Australii wykazało, że wśród zwierząt karmionych paszą GMO wskaźnik występowania poważnego zapalenia żołądka wzrósł o 400%.

ZANIECZYSZCZENIE GENETYCZNE

GMO są również źródłem zanieczyszczenia genetycznego; genetycznie modyfikowana pszenica pojawiła się wśród naturalnych upraw w Oregonie.

Gdy informacja ta dotarła do Japonii i Korei Południowej, kraje te wstrzymały import pszenicy, co oznacza że Monsanto poważnie zaszkodziło gospodarce USA, farmerom i eksportowi.

ETYKIETY GMO

Przez Amerykę przetoczyła się fala kampanii w których naciskano na obowiązek informowania konsumentów, które produkty zawierają GMO.

Ludzie na całym świecie chcą wiedzieć, co jest genetycznie modyfikowane i chcą zakazu sprzedaży GMO, lecz firmy pokroju Monsanto wydają miliony dolarów na lobbing na poziomu stanowym i krajowym i wpływają na polityków, przez co dalej nie wiemy w czym jest GMO i je nieświadomie kupujemy.

 {youtube}xI2SO5IfzIk|450|350|0{/youtube}

Pod filmem, na YT, pojawił się taki komentarz:

“Pragnę zwrócić uwagę iż w USA pojawił się nowy trend -pojęcie “żywność organiczna” oznaczające tę której się nie nawozi, w USA dotyczy to również roślin GM !

Nawet wymyślono specjalne oznakowania mogące wprowadzać w błąd kupującego.

Dobra rada – nie kupować żądnej “organicznej” żywności z USA jeśli nie mają certyfikatu ECO EU !

Chociaż trudno przewidzieć jak to będzie po podpisaniu traktatów o WOLNYM HANDLU ( USA / UE )”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 9 =