Kto skazuje Polaków na korporacyjne niewolnictwo?

stop GMO

Podczas konferencji, w lutym b.r, w Austriackim Konsulacie Generalnym, w Krakowie, dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy..

W Austrii obowiązuje zakaz sprzedaży wszystkich nasion GMO oraz zakazy uprawy i importu poszczególnych GMO (kukurydza MON810, kukurydza T25, ziemniak Amflora, rzepak GT 73, kukurydza MON863, rzepak Ms8xRf3).
W Polsce, Rząd RP wprowadził “dziurawy” zakaz dwóch upraw GMO: kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora, ale NIE wprowadził zakazu sprzedaży materiału siewnego GMO.

TRADYCYJNE NASIONA

Austria ma:

  • swój program ochrony tradycyjnych nasion,
  • bank rodzimych nasion szeroko dostępny dla rolników
  • efektywny program wspierania ekologicznego rolnictwa.
  • system znakowania żywności produkowanej bez użycia GMO.

Na rynku jest ponad 2000 produktów żywnościowych produkowanych bez użycia GMO, wśród nich: mleko, jajka, kurczaki.

Polska ma:

  • ograniczenia w dostępie do tradycyjnych nasion,
  • najwyższej jakości, lokalnie wytwarzana żywność jest kwalifikowana jako nielegalna.

UNIA EUROPEJSKA czy RZĄD RP niszczy polskie rolnictwo

WSZYSTKIE ZAKAZY ZOSTAŁY WPROWADZONE w Austrii W RAMACH OBOWIĄZUJĄCEGO W UNII EUROPEJSKIEJ PRAWA.

AUSTRIA NIE PŁACIŁA ŻADNYCH KAR ZA WPROWADZONE ZAKAZY !
Wprowadzając powyższe zakazy Austria korzystała przede wszystkim z Art 23 Dyrektywy 2001/18/WE, który mówi:

”…Dyrektywa 2001/18/WE ma na celu, zgodnie z zasadą ostrożności, przeciwdziałanie nieodwracalnym szkodom jakie może mieć dla środowiska naturalnego uwolnienie żywych, genetycznie zmodyfikowanych organizmów.

Skutki takiego uwolnienia mogą być bowiem nieodwracalne, gdyż organizmy te mogą rozmnażać się w środowisku naturalnym i przekraczać granice państwowe, tym samym wywierając wpływ na inne państwa członkowskie…”

gmo-pocztowka

“..Po wysłuchaniu powyższych informacji trudno nie wyciągnąć wniosku, że Rząd RP od wielu lat po prostu oszukuje Polaków udając, że chce wprowadzić zakaz GMO, bowiem zamiast konkretnych zakazów (jak ma to miejsce w Austrii), mamy genetycznie zmodyfikowane nasiona w sprzedaży, coraz więcej żywności z GMO na półkach sklepowych i perspektywę utraty niezależności żywnościowej.

Mamy również ograniczenia w dostępie do tradycyjnych nasion, a najwyższej jakości żywność jest kwalifikowana jako nielegalna…” mówią Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose, dyrektorzy Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

Konferencję pt. „Ochrona i promocja prawdziwego jedzenia” zorganizowali: Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie i Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

Jeden komentarz do “Kto skazuje Polaków na korporacyjne niewolnictwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − siedem =