Piekarnik, kuchenka solarna SUN OVEN

Zwolenników biwaków, kempingów,działkowiczów, czasami ludzi w trudnej sytuacji np. powodzian, ucieszy informacja, że na rynku jest rewelacyjny produkt – kuchenka solarna.
Gotowanie w niej jest proste, zabawne, naturalne i odżywcze, a jednocześnie pomaga środowisku bo jest to gotowanie za darmo – SŁONECZNE !

Wystarczy kuchenkę ustawić w nie zacienionym miejscu i w krótkim czasie uzyskać aromatyczny gorący posiłek (nawet upiec chleb )

Istnieją dwa sposoby, aby gotować w kuchence :

  1. Pierwszy : piekarnik ustawiamy w godzinach największego natężenia słonecznego i wtedy czas gotowania trwa od 25 do 30 minut, czyli bardzo podobnie do gotowania w konwencjonalnym piecu lub piekarniku.
  2. Drugi: powolne gotowanie .Możesz przygotować posiłek wychodząc rano, włożyć danie i ustawić piekarnik, tak aby stopniowo się nagrzewał . Zostawiasz i wracasz do domu na smaczną, powoli gotowaną kolację. Nawet jeśli wrócisz późno, nie ma potrzeby się martwić kuchenka utrzyma ciepło, wilgoć i świeżość.
2
chleb w kuchence solarnej

Zalet kuchenki solarnej jest o wiele więcej bo to:

  • po dokonaniu zakupu, nie ma konieczności wydawania więcej pieniędzy, bo nie ma potrzeby korzystania z energii elektrycznej, gazu, węgla …
  • mimo, że nazywa się piekarnik, jedzenie może być pieczone, gotowane, i gotowane na parze w temperaturze 182,2 °C – 204,4°C
  • nie ma przepływu powietrza w kuchence solarnej, co pozwala żywności, aby pozostała wilgotna, miękka i aromatyczna . Potrawy więc są bardziej soczyste i smaczniejsze, a nawet upieczony chleb ma niezrównany smak i konsystencję.
  • można gotować na zewnątrz, przez całe lato, co skutkuje chłodnym przyjemnym wnętrzem domu czy mieszkania.
  • uniwersalna, łatwa w obsłudze, przenośna – mała walizka (poniżej) ! – można ją zabrać, gdzie się chce…
  • gotowanie jest całkowicie bezpieczne – bez ryzyka pożaru
  • temperatury w kuchence rosną powoli i równomiernie, dzięki czemu jest czas, by węglowodany złożone, rozbić na cukry proste, dodatkowo przy tym wydzielą się subtelne aromaty naturalne.
  • potrawy – nie wymagają mieszania, więc spokojnie można w tym czasie robić inne rzeczy !

I chyba najważniejsza zaleta dla środowiska…
Powietrze nie jest zanieczyszczone od dymu, co korzystnie wpływa na efekt gazów cieplarnianych.

Nie są wymagane żadne paliwa kopalne lub energia elektryczna,
Korzystanie z SUN OVEN ® może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących wydarzeń dnia dla całej rodziny, a zwłaszcza dzieci, którym można naocznie przekazać wiedzę o mocy słońca i natury, a także porozmawiać jaki korzystny wpływ dla środowiska ma takie gotowanie i jak jest ważne dla wielu milionów ludzi np. w ubogich krajach.

 materiał wykorzystany za zgodą firmy Sun Ovens International, Inc

zobacz >> Laptop solarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =