Śląski Ogród Botaniczny zaprasza

Śląski Ogród Botaniczny

W dniach 25-28 czerwca 2013 r. odbędzie się konferencja „Parki i ogrody w kontekście trwałego rozwoju regionów”.

Jej celem będzie nawiązanie współpracy w ramach European Garden Heritage Network z parkami i ogrodami na Śląsku.

Konferencja ta ma na celu zainicjowanie tworzenia na Śląsku, a w przyszłości być może w pozostałych regionach Polski Sieci Dziedzictwa Ogrodów Europy.

KONFERENCJA

Pod każdym względem jest to projekt ważny i wyjątkowy, bo dzięki niemu parki i ogrody Śląska zyskają zupełnie nowe możliwości funkcjonowania.

Wspaniałe klejnoty dziedzictwa naszego regionu, jakimi są bez wątpienia, będą mogły połączyć siły i dołączyć do sieci ogrodów w innych krajach Europy.
Projekt ten jest wielowymiarowy, a jego efekty będą zauważalne w różnych aspektach funkcjonowania nie tylko samych parków i ogrodów, ale również całego regionu.

Możliwa stanie się lepsza ochrona przyrody na terenie obiektów, które zdecydują się na przystąpienie do projektu, zwiększy się liczba odwiedzających, co wpłynie na poprawę ich sytuacji finansowej, jak również całego regionu. Bezcenna jest również możliwość bieżącej wymiany doświadczeń i wspólnego planowania przyszłych działań.

TURYSTYKA PARKOWA !

Bardzo ciekawym i innowatorskim pomysłem wydaje się również utworzenie w Polsce oferty tzw. turystyki parkowej, która cieszy się dużą popularnością w wielu krajach europejskich.

W aspekcie społecznym jest to próba uczynienia założeń parkowych i ogrodowych bardziej dostępnymi dla mieszkańców regionu, a także wyjście z propozycją do gości zagranicznych poprzez stworzenie kompleksowej oferty, szersze udostępnienie informacji w postaci jednolitej i czytelnej bazy danych.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i zachęcamy do wygłaszania referatów osoby zajmujące się z racji pełnionych funkcji ogrodami i parkami w województwie śląskim, jak również pasjonatów tej tematyki, właścicieli i zarządców tych obiektów.

Zgłaszać się można do 11 czerwca, dzwoniąc na nr tel. 608 090 752 lub pisząc na adres e-mail: sibgmalpa do mailasibg.org.pl

Szczegółowych informacji udziela sekretarz konferencji Anna Leginowicz pod wyżej podanym numerem telefonu.

Karta zgłoszenia udziału >>

Za nadesłanie informacji dziękujemy Pani Marcie Bartosz ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego

 

CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ i EKOLOGICZNEJ

Redakcja EKOGAZETY, korzystając z okazji, zaprasza do odwiedzania Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, poniżej film prezentujący walory Centrum 🙂

 {youtube}8igrtS1W5Ts|450|350|0{/youtube}

Ogrody wodne w Mikołowie

Powyżej pełne uroku ogrody wodne w Mikołowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − czternaście =